مبل راحتی یا کلاسیک ؟مسئله این است

مبل راحتی یا کلاسیک ؟مسئله این است | نمامبل بلاگ

مبل زاحتی یا مبل کلاسیک مهم ترین عامل تاثیر گذار بر دکوراسیون خانه شما میباشد.پس انتخاب بین این دو مدل بسیار سخت میباشد.اما این مورد وقتی خیلی سختتر میشود که شما وسایل دیگر کوراسیون خود را انتخاب و خریداری کرده باشید. اما خوب انتخاب بین این مدل بنا به سلیقه و انتخاب شماست.

اول باید به دنبال این باشین که کدام مدل متناسب خانه شماست که برای این مورد باید همه جوتنب را در نظر بگیریم و مورد دوم باید بودجه خود را در نظر بگیرید!

برای اینکه بگوییم ،مبل راحتی یا مبل کلاسیک ؟ اول از همه باید با انئاع مختلف مبلمان آشنایی داشته باشید ،اگر ندارد میتوانید به مقاله انواع مبلمان در فنکشویی یا دکوراسیون نیز سر بزنید! اینکه کدام مدل مبل باب سلیقه شماست یا اینکه کدام یک هماهنگی بیشتری نسبت به دیگری به دکوراسیون خانه شما دارد.

امروزه مبل ها نیز مانند سرویس خواب های جدید  در شکل و فرم های متفاوت در بازار عرضه شدده اند،پس شما باید اطلاعات کافی در این حوزه و زمینه داشته باشید.به طور کلی مبلمان در دو دسته تقسیم میشوند:مبلمان راحتی و مبلمان کلاسیک که قبلا هم در پست های قبلی گفته ایم که هرکدام به دسته های متفاوت نیز تقسیم میشوند.

مبلمان های راحتی

مبل راحتی همانطور که از نامش پیداست ،برای راحتی و آسایش مهمانان و خود میزبان استفاده میشود که قراره در ادامه انواع مبل راحتی و چند نمونه را به طور مثل معرفی نماییم. اصلی ترین ویژگی این نوع مبل ها، نرم و راحت بودن نشیمنگاه آن وظاهر شیک آن میباشد. در ایران  خرید مبل راحتی ،طرفدارانت بیشتری نسبت به سایر مدل ها دارد و خرید آنلاین مبل راحتی اخیرا خیلی بیشتر مورد استقبال میباشد.

مبل استار

 

مبل ال

این مدل مبل ها بخاطر شباهتش به حرف L در حروف انگلیسی مشهور هستند. مبلمان ال بخاطر ویژگی ظاهری اش میتواند در تمامی فضاها جا بگیرد حتی فضاهایی که اندازه کمی دارند ،شما میتواند برای خرید مبل ال به صورت آنلاین اقدام کنید و قیمت مبل راحتی ال را ببینید.مدل ال بسیار شیک و جمع و جور میباشد.

مبل ال یونیک

 

مبل لاوست

این مبل ها مبل های دو نفره میباشند ، دزر مقایسه با باقی مدل های مبل های راحتی فضای کمتری را میگرند ولی در ایران استقبالی از این مدل مبل نشده ولی در میان مبل های مدرن  باید حتما وجود داشته باشد.

مبل میلانو

 

کاناپه ها

به دلیل ظاهر زیبای این مدل مبل طرفداران ویژه ای در میان مردم دارند زیرا فضای کمتری را اشغال میکند. 

مبل دیانا

 

مبلمان کلاسیک

و حالا میریم سراغ مبل کلاسیک: این مدل مبل به مبل استیل یا مبل سلطنتی شناخته میشود اصولا برای لوکس بودن یا زیبایی و زینت  دکوراسیون استفاده میشود. یکی از عواملی که میشه گفت تفاوت بسیاری با مبل راحتی دارد این است که این نوع مبل همانند مبل راحتی نشیمنگاه نرمی ندارد و نشستن طولانی مدت بر روی این مبل استیل اصلا ناخوشایند نیست و احساس ناراحتی را برای کسی که مینشیند القا میکند.و اینکه مبل کلاسیک امکاناتی دارد که هنگام خرید نظر شما را تغییر میدهد.

مبل مدل لئون کلاسیک

 اولین و اصلی ترین ویژگی مبل های کلاسیک کیفیت بالای آن است . بخاطر کیفیت بالایی که دارد مقاومت مبل بالا میرود و در نتیجه عمر این نوع مبل نسبت به بقیه مبل ها بالاتر است.

مبل پرنس

ویژگی بعدی مبل کلاسیک که نظر هر کسی را به این مدل جلب میکند ،ظرافت و هنری است که روی این مبلمان کلاسیک کار شده است.این زیبایی یک جلوه دلنواز و جالبی به دکوراسیون خانه هر کسی میدهد.به خاطر همین زیبایی است که اکثر کشور ها مخصوصا ایران طرفدار پر و پا قرص این مبلمان میباشد. به منظور اینکه برخلاف مبل راحتی که عمده ی کار را پارچه و لمسه تشکیل میدهد ولی چون مبلمان کلاسیک مانور به خصوص بروی چوب دارد این ویژگی مبلمان استیل یا سلطنتی یا همان کلاسیک را متمایز میکند و با انجام منبت کاری روی چوب زیبایی آن را دو چندان میکند. 

مسئله اصلی دیگر تفاوت بین قیمت این مورد میباشد.

خوب بریم سراغ تفاوت قیمت فی ما بین این موارد که شما باید اول بودجه خود را برای خرید مبل تعیین کنید.چه مبل راحتی ،چه مبل کلاسیک شما باید یک بودجه را برای خرید مبل کنار بگذارید. این یعنی شما باید قیمت مبل را در نظر بگیرید.

خوب معمولا قیمت مبل راحتی نسبت به قیمت مبل کلاسیک یا قیمت مبل استیل متفاوت میباشد.اما در مواردی میشود که قیمت مبل راحتی بیشتر مبل کلاسیک باشد.بخاطر همین شما نمیتوانید با انتخاب نوع مبل ،روی انواع مبل قیمت گذاری کنید.ولی شما باید اول نوع مبل را انتخاب کنید و موارد تاثیر گذار بر قیمت را نیز بررسی کنید . الان به علت تنوع بالای محصولات مبل کلاسیک و مبل راحتی قیمت ها رنج متفاوتی دارند و رنج قیمت برای هر دو مدل مبل با کیفیت بالایی ر از ده میلیون تا 40 میلیون در نظر گرفت.که شما میتوانید به فروشگاه اینترنتی نمامبل برای هر مدل  مورد بررسی قرار دهید.

. سوال دیگر این است که برای خرید مبل به کجا بریم؟ شما با مراجعه به بازار مبل های تهران یا هر شهر میوانید مبل موردنظر را خریداری کنید یا مبل را به صورت آنلاین خریداری کنید.

شما میتوانید به مقاله عوامل تاثیرگذار بر قیمت مبل راحتی را مشاهده کنید.

 

منبع: نمامبل بلاگ

۵ / ۵.۰ (از مجموع ۲ رای)
برچسب‌ها :
دیدگاه شما
user