مبلمان راحتی + کاربرد آن در دکوراسیون

مبلمان راحتی + کاربرد آن در دکوراسیون | نمامبل بلاگ

مبل راحتی یک کلمه ای است که اکثرا شنیده اید و یا حتی دیده اید ! ولی آیا به این فکر کرده اید که مبل راحتی اصلا یعنی چه و چه کاربرد هایی در دکوراسیون دارد یا اصلا یک مبل راحتی مناسب باید چه ویژگی هایی داته باشد؟  توی این مقاله میخواهیم مطالب مناسبی را در خصوص ویزگی های مبل راحتی خوب را به شما دهیم.اگر شما قصد خرید مبل راحتی یا حتی خرید آنلاین مبل راحتی یا مبل راحتی ارزان را دارید حتی این پست تا تا انتها مطالعه نمایید.

مبل در لغت به چه معناست؟

مبل در لغت به معنی جایی برای نشستن است. این واژه ، یک کلمه فرانسوی است که ریشه ی انگلیسی دارد. ساختار یک مبل به این شکل است که چهارپایه دارد کم ارتفاع و دارای نشیمنگاهی راحت است.مبل راحتی نیز براساس همین ساختار است و برای پذیرایی از میهمانان استفاده میشود.

اصولا مبلمان به دو دسته مبلمان راحتی و مبل کلاسیک تقسیم میشود اگرچه باید گفت که در ایران به سه دسته تقسیم میشود: مبل راحتی ،مبل استیل و یا کلاسیک میباشد.

مبل کلاسیک  و مبل استیل در حقیقت هم خانواده هم هستند البته باید گفت که تفاوت هایی در آن ها نیز دیده میشود. مدل های مبل راحتی بر خلاف مبل کلاسیک دارای نشمینگاهی نرم و قابل انعطاف میباشد با ارتفاعی کم که به همین خاط است که طرفداران بیشتر نسبت به باقی مدل ها دارند.مهم ترین ویژگی مبل راحتی نرمی پشتی و نشیمنگاه آن میباشد.

شما برای خرید مبل راحتی  مناسب باید در مورد تفاوت بین فوم و پر ، چوب ، پارچه و ... اطلاعاتی کسب کنید. مبل یا مبل راحتی امروزه یکی از مهم ترین وسیله در اثاثیه خلنه میباشد چون شاید مایل به جابه جایی آن ،هنگام انتقال اثاثیه به منزل جدید یا حالا تغییر محل مبل به مکان دیگر باشید. پس شما حتما باید یک مبلی را انتخاب کنید که از کیفیت بالایی برخوردار باشد تا چندین سال برای شما عمر کند.

مبل راحتی نورا

تشخیص کیفیت مبل راحتی

اول از همه استحکام مبل را بسنجید ،معمولا مبل های  باکیفیت محکم و. سنگین هستند.مثلا با زدن چند ضربه میتوان تشخیص داد ،یا  از گوشه ای از کار را بلند کنید و تکان دهید اگر دیدید که کار سبک است از خرید آن صرف نظر کنید.مبل هایی باکیفیت هستند که از از چوب های سخت مثل چوب گردو یا چوب بلوط استفاده کرده باشد.

تشک های مبل راحتی

تشک مبل راحتی چیزی است که هنگام خرید مبل باید به آن توجه کرد،هرچقدر که فوم تشک متراکم تر باشد سنگین تر است و دوام بیشتری دارد.اکثرا در مبل ارزان قیمت از تشک های سبک استفده میکنند. مبل های باکیفیت  از تشک های ترکیبی استفاده شده اند.که در وسط آن فنر تعبیه شده اند و اطراف آن فوم باکیفیت پوشانده شده باشد.

مبل راحتی آتوسا

ظرفیت مبل راحتی خود براساس دکوراسیون

ظرفیت مبل اهمیت بسیار زیادی دارد.این یعنی اگر شما کاناپه یا یک مبلی خریدید که دارای دو تشک بود نباید بیشتر از دو نفر روی آن بنشیند!مثلا برای اینکه تعداد نفر بیشتری بنشیند یا باید کاناپه سه نفره باشد یا اینکه از مبل هایی استفاده کنید که تشکی داشته باشد که یه سره باشد.

اندازه مبل راحتی با یک دیگر فرق دارد، عوامل زیادی روی راحتی مبل تاثیر دارند مانند عمق صندلی و زاویه پشتی آن می باشد. شاید این سوال برای شما پیش بیاید که از کجا باید بفهمیم  که عمق مناسب کاناپه چقدر است؟ شما باید از تجربه خود  در این باره کمک بگیرید. اگر کاناپه یا صندلی دارید که روی آن احساس راحتی می‌کنید فاصله بین زانو و محلی که پشتتان به پشتی مبل می‌رسد را اندازه‌گیری کرده و هنگام خرید کاناپه آن اندازه ها رو در نظر بگیرید.

رنگ مورد سلیقه شما

انتخاب رنگ مورد سلیقه نیز یکی از چیزهایی است که باید به آن دقت کرد،خوب چون هزینه ای زیادی را معمولا بابت خرید مبل راحتی هزینه میکنید ،دوست دارید مدت طولانی داشته باشید و هم از مد نیفتد ،برای اینکار باید پارچه مناسب و رنگ مناسب و موردنظر خود را انتخاب کنید و معمولا از پارچه های بی رنگ برای مبل خود انتخاب کنید.ولی شما میتوانید با خرید پارچه خوشرنگ و زیبا برای کوسن های به مبل خود زیبایی ببخشید.

 و در پایان شما میتوانید با رعایت کردن مواردی که بالا به شما گفتیم در خرید مبل راحتی مناسب خیلی جلو تر باشید و اینکه با توجه به مواردی در بالا به شما گفته شد در قیمت نیز تاثیر به سزایی دارد شما با مراجعه به سایت فروشگاه اینترنتی نمامبل میتوانید از مبل های راحتی یا حتی محصولات تخفیف دار ما استفاده کنید یا حتی جهیزیه خود را تهیه کنید!

همچنین میتوانید مقاله عوامل تاثیر گذار بر قیمت مبل راحتی را نیز مطالعه نمایید!

 

 

 

منبع: نمامبل بلاگ

۵ / ۵.۰ (از مجموع ۲ رای)
برچسب‌ها :
دیدگاه شما
user