سرویس خواب در جهیزیه عروس

سرویس خواب در جهیزیه عروس | نمامبل بلاگ

میتوان گفت که خرید سرویس خواب یکی ازمهم ترین و اساسی ترین خرید جهیزیه عروس میباشد.منظور از این جمله این است که چیدمان اتاق خواب عروس و داماد یکی از عوامل مهم در زیبایی و شکوه منزل عروس و داماد میباشد. پس باید سرویس خوابی انتخاب کنید که در حد سرویس خواب عروس باشد بخاطر اینکه سرویس خواب تنوع و رنگ های مختلفی را داراست،و اکثرا برای انتخاب دچار مشکل میشوند پس ما تصمیم گرفتیم که در مقاله راهنمایی باشیم برای خرید سرویس خواب برای جهیزیه .

سوال اصلی : سرویس خواب شامل چه محصولاتی است ؟

اول از همه باید بدونیم سرویس خواب چه محصولاتی رو در برمیگیره و آیا وجود همه ی موارد لازم و ضروری است ؟

خوب میتوان گفت که سرویس خواب متشکل از : تخت دو نفر ، میز آرایش ، دو عدد پاتختی ، تشک و رو تختی میباشد .پس میتوان با استفاده از این محصولات یک اتاق شیک و زیبا برای دکوراسیون اتاق داشته باشیم.البته برای خرید جهیزیه عروس به اندازه اتاق خواب یا ابعاد وسایل نیز توجه داشته باشیم.اگر فضای اتاق خواب شما بزرگ است  شما میتوانید از تمامی وسایلی که جزو سرویس خواب محسوب میشوند استفاده کنین ولی اگر اتاق خواب شما به اندازه کافی فضا ندارد شما باید از محصولاتی استفاده کنین که در حد و اندازه و ابعاد اتاق شما باشد. چیزی که باید خیلی تو اون دقت داشته باشیم اینکه ابعاد اصلی یک تختخواب دو نفره 200*160 میباشد.

 سبک سرویس خواب خود را انتخاب کنید

بعد از مشحص شدن اندازه و ابعاد اتا شما باید به سراغ انتخاب سبک سرویس خواب خود بروید . اگرچه اکثر عروس ها انتخاب اصلی شان ،سرویس خواب سلطنتی میباشد ولی شما میتوانید از سبک های مدرن و کلاسیک مد روز استفاده کنید که میشه گفت هم یک تفاوتی نسبت به دیگران ایجاد میشود و هم به همان اندازه لدت و زیبایی دارد.

مدل سرویس خواب سلطنتی برای اینکه باشکوه و زیباتر باشد باید تمامی سرویس هارا دارا باشد ،زینه زیادی را در برمیگرد.در ضمن اینکه سرویس خواب سلطنتی کمی بزرگتر و پهن تر از سرویس خواب های معمولی است. همچنین برای سرویس خواب سلطنتی  باید وسایلی مثل پرده ، آبازور و ... را برای زیبایی و زینت سرویس در نظر گرفته بشه .ولی اگر شما فضای کافی برای داشتن این نوع سرویس خواب را ندارید ،شما باید از سرویس خواب مدرن یا سرویس خواب کلاسیک استفاده کنید که ابعاد کمتری نسبت به سلطنتی دارد ولی زیبایی را داراست .

رنگ سرویس خواب را مشخص کنید!

یکی  مسائلی که باید در خرید سرویس خواب دقت کرد رنگ سرویس خواب مدنظر شماست.یعنی شما براساس چیدمان اتاقتان یا دکوراسیون اتاق تان و یا همان رنگبندی اتاق سرویس خواب خود را تهیه نمایید.

اگر طرفداران سرویس خواب های لاکچری و سلطنتی هستید میتوانید رنگ های استخوانی ،سفید یا طلایی را انتخاب نمایید.برای سرویس خواب یا همان تم کلاسیک رنگ‌هایی مثل عسلی، فندقی، گردویی و چوب طبیعی بهترین گزینه هستند و برای سرویس خواب یا همان تم  می‌توانید از رنگ‌های روشن یا تیره انتخاب کنید و همچنین رنگ‌های براق و جذاب استفاده کنید.

جنس سرویس خواب

یکی از مواردی که هنگام خرید سرویس خواب عروس باید به آن توجه کرد جنس آن میباشد. بهترین انتخاب میتواند جنس چوب است ،چون ضمن اینکه کیفیت بالایی دارد ،عمر بالایی را هم دارد. اما در حال حاضر سرویس خواب های زیبا و مدرن در بازار وجود دارد که جنس آن ها ام دی اف، ملامینه و یا فلزی است.شاید کیفیت ،زیبایی سرویس خواب های چوبی را نداشته باشد اما آن دسته از افرادی که به دنبال یک مبل مقرون به صرف و متناسب بودجه خود هستیند مناسب است . بین همه ی این موارد ملامینه کیفیت پایین تری دارد و با با رطوبت ،این چوب باد میکند واین نشان از بی کیفیت بودن آن است.

 

خوب بریم سراغ نتیجه گیری اگر بخواهیم منطقی تر به این قضیه نگاه کنیم میفهمیم که هیچ تفاوتی میان سرویس خواب عروس و تخت دو نفره معمولی نیست ولی چن تازه عروس ها تجمل گرایی و با شکوهی را دوست دارند بیشتر به سمت سرویس خواب های لاکچری و سلطنتی دارند . یکی دیگر از عواملی که بنظر مهم است در هنگام خرید سرویس خواب باید به آن توجه کنیم  آن تشک مناسب و استاندارد است.بهترین انتخاب که در هنگام خرید تشک میتوانید داشته باشید ،تشک طبی میباشد.

اینکه چطور میتوان سرویس خواب باکیفیت را تشخیص داد به این موارد دقت کنید :

- اگر میخواهید سرویس خواب ام دی اف یا ملامینه را انتخاب کنید  کافی ست فقط به تیکه ای از تخت که برش خورده را نگاه کنید ، هرچه فشرده تر باشد بنظر با کیفیت تر است. و همچنین از نظر برشکار و مونتاژ کار توسط آدم ماهر یا زبردست باید انجام بگیرد.

- اگر میخواهید سرویس خواب چوبی بخرید باید به تقارن منبت کاری‌ها، کیفیت چوب به کار رفته در ساخت، روش‌های صحیح نگهداری از آنها و … توجه کنید، یک نکته دیگری که مهم است سرویس خواب چوبی چون از جنس چوب است پس سنگین تر باقی تخت هاست پس جایجایی آن سخت تر است. 

 

منبع: نمامبل بلاگ

۵ / ۵.۰ (از مجموع ۲ رای)
برچسب‌ها :
دیدگاه شما
user