قیمت مبلمان | قیمت مبل راحتی

قیمت مبلمان | قیمت مبل راحتی | نمامبل بلاگ

 

قیمت مبل راحتی

قیمت مبل راحتی موردی است که سوال خیلی از شما میباشد.شما چه در واقعیت چه در مجازی باید از قبل اطلاعات کسب کنین ،ما در این مقاله درباره قیمت مبل اطلاعاتی میدهیم تا خریدی مطمئن داشته باشید.اگر قصد خرید مبل راحتی دارید تا آخر این مطلب با ما همراه باشید.

قبل از توضیح راجب قیمت مبل راحتی راجب انواع مبل راحتی باید صحبت کرد . امروزه مبلمان در خانه نقش مهم و اساسی در دکوراسیون خانه را ایفا میکند . به همین خاطر است خرید مبل یکی از کارها اساسی و مهم میباشد که بدون داشتن اطلاعات غیر ممکن است.

ما در کل سه دسته اصلی به نام های مبل راحتی ، مبل کلاسیک و مبل استیل داریم که هر کدام از این موارد نیز خود دارای انواع مختلفی میباشد.

مبل کلاسیک همونطور که از نامش مشخص است در خانه های با سبک کلاسیک مناسب است ، یعنی بیشتر برای زیبایی و قشنگی است و برای نشستن طولانی اصلا اصلا مناسب نیستد.

در مقابل مبل کلاسیک ، مبل راحتی است که بیشتر برای استراحت  راحتی مصرف کننده مورد استفاده میباشد.و همین مبل راحتی انواع مختلفی دارد این بدان معناست که هر نوع از مبلمان راحتی استفاده مختلفی در دکوراسیون های مختلف دارد.قیمت مبل راحتی نسبت به مدل مختلف متغیر هستش، برای همین نمیشه یه قیمت واحد برای همه ی مدل های مبل راحتی گذاشت و گفت که مثلا مبل راحتی ال به این قیمت است. تو این پست قیمت تقریبی هر مدل را خواهیم گفت.

 

عوامل تعیین قیمت مبل راحتی

خوب گفتیم که قیمت مبل راحتی به عوامل مختلفی بستگی دارد حتی گاهی اوقات شرایط نیز باعث تغییر در قیمت نیز میشود بخاطر همین باید ویژگی و نیزا های خود را شناسایی کنیم بعد اقدام به خرید تا در هنگام خرید دچار مشکل نشویم. عواملی که باعث تغییر قیمت مبل راحتی میشوند عبارتند از : نوع مبل راحتی ، جنس مبل راحتی، پارچه مبل ، چوب به کارفته شده در کلاف و شرایط بازار  .

انتخاب نوع مبل راحتی

اولین چیزی که مشخص کننده قیمت مبل است نوع مبل میباشد، یعنی شما چه نوع مبلی را  انتخاب میکنید تا اولین قسمت تعیین کننده قیمت را مشخص میکنید، مثلا قیمت مبل ال با قیمت مبل چستر متفاوت است پس اول شما باید انتخاب کنید که چه مدلی مورد پسند شما میباشد. وقت خرید مبل شما باید اول به  مدل آن دقت کنید.

البته باید این رو هم در نظر بگیرید که باید یک مدل مبلی را انتخاب کنید که بغا فضای خانه شما همخوانی داشته باشد ،مثلا نباید مبل بزرگ تر از فضای خانه خود بگیرید پس حتما باید این مورد را نیز در نظر بگیرید.این اولین قدم میباشد ولی تا حدی میتوان گفت که قیمت مشخص شده است.

شرایط موجود در بازار

شرایط موجود در بازار یکی از مهم ترین و در عین حال اصلی ترین عامل در تعیین قیمت مبل راحتی میباشد.زیرا بازار تحت خبر های مختلف بالا و پایین میشود و باعث نوسان در قیمت ها میبشود و مبل راحتی نیز از این قائله مستثنا نیست و بخاطر شرایط اقتصادی اکثر مردم بدنیال مبل راحتی ارزان قیمت یا حتی بدنبال مبل راحتی شیک در عین حال ارزان میباشند.هرچ یزی باعث بالا و پایین شدن ،گران یا ارزان شدن قیمت ها میشود مثل قیمت نرخ ارز یا هر خبر تاثیر گذار دیگری ...

حتی میشه گفت که فصول نیز عاملی هستند برای قیمت گذاری برای مبلمان ،چون در برخی فصول بخاطر تقاضای بیشتر مشتریان ،حجم سفارشات نیز بالا میرود.

 

جنس و مواد اولیه مبل

خوب بریم سراغ آخرین موضوع یعنی جنس و مواد تشکیل دهنده مبل : اینکه مبل راحتی از چه چیزهایی ساخته میشود نیز توی قیمت تاثیر گذار و عاملی از تعیین قیمت محسوب میشود. پس برای همین باید هنگام ساخت مبل به مواد تشکیل دهنده مبل نیز دقت داشته باشیم.منظور از مواد تشکیل دهنده همان کلاف کار یا همان اسکلت کار ،پارچه  یا فوم و باقی چیزهایی که به کار رفته شده است . همه ی این موارد عاملی هستند برای قیمت مبل میباشد. اینکه چه چوبی به کار رفته شده باشد باعث بالا رفتن یا پایین آمدن قیمت میشود مثلا چوب گردو و راش از گرانترین چوب ها هستند و باعث بالا رفتن قیمتا میشود.

پارچه مبل نیز عامل دیگری میباشد ،پارچه به دسته تقسیم میشود : یک پارچه های طبیعی مثل پنبه، نخ، پشمی، کتان و یا ابریشم . و پارچه های مصنوعی که میتوان به نایلون ،پلی استر و ویسکوز اشاره کرد، یعنی با انتخاب هرکدام از این نوع پارچه ها قیمت ها نیز بالا و پایین میشوند ، البته این را هم میشه گفت که در قسمت پارچه ها طبیعی ،مدل هایی از پارچه نیز وجود دارد با عناوین مختلف مثل جاسمین یا مازراتی که بروی قیمت تاثیر دارد. مثلا قیمت مبل هشت نفره راحتی براساس این موراد بالا تعیین میشود.

شما میتوانید قیمت مبلمان راحتی را در نمامبل مشاهده کنید

منبع: نمامبل بلاگ

۵ / ۵.۰ (از مجموع ۲ رای)
برچسب‌ها :
دیدگاه شما
user