لمسه مبل چیست ؟ + انواع لمسه در مبلمان

لمسه مبل چیست ؟ + انواع لمسه در مبلمان | نمامبل بلاگ

ممکن است هنگام خرید مبل چستر و یا مبل راحتی  واژه لمسه کوبی یا لمسه دوزی از زبان فروشنده بشنوید  ولی دقیقاً متوجه نشده‌­اید که فروشنده مبل منظورش درمورد لمسه چیست؟! چیزی که خیلی زیاد شنیده میشه  تو حوزه مبلمان و خیل هم کاربردی هستش، لمسه کاری مبل یا در اصطلاحی دیگر  لمسه دوزی نیز گفته میشود. اما لمسه دوزی چیست و اصلا برای چی از لمسه کاری استفاده میکنیم. در این مقاله از نمامبل بلاگ  قراره که راجب این موارد توضیح داده بشه.

لمسه کاری چیست ؟

لمسه کاری به شکل و فرم دادن پارچه گفته می‌شود که در آن پارچه به صورت برجستگی و فرورفتگی‌های منظمی فرم داده می‌شود. نهایتا پس از حالت دادن روی پارچه مبل حاصل می‌شود معمولا به شکل لوزی است.. اصولا برای پوشاندن فرورفتگی های پراچه از دکمه ها استفاده میشود.

از لمسه کاری عموما برای پارچه های چرمی استفاد ه میشود ،اما این بدین معنا نیست  که رو باقی پارچه های مبل لمسه کاری صورت نمیگیرد.در برخی ار پارچه مبل های راحتی  روی آن ها لمسه کاری با دقت بالا صورت میگیرید.شما برای دیدن مدل های مختلف لمسه کاری مبل راحتی میتونید به فروشگاه نمامبل مراجعه نمایید.

مروری بر گذشته  لمسه

طبق متون آکسفورد لمسه اولین بار در هنگام اختراع مبل چستر در انگلستان ،  هنگام ساخت کاناپه­ای چرمی ابداع شد . اگرچه در گذشته لمسه دوزی شکل و فرمی اموزی نداشت ،اما امروزه توسط دستگاه ها و یا به صورت صنعتی دوخته میشود.

آیا فقط بروی مبل چستر امکان پذیر است؟

اگر شما فکر میکنید که  لمسه کاری فقط برای مبلمان چستر یا یک مبل خاص میباشد شما سخت در اشتباه هستید.هر شکل و فرمی که بر روی مبلمان راحتی و مبلمان استیل انجام می­شود و باعث تغییر شکل پارچه و فرورفتگی آن می­‌شود لمسه دوزی است. لمسه دوزی نه تنها بروی مبلمان راحتی ، مبلمان استیل ، مبلمان کلاسیک و مبلمان سلطنتی انجام میشود بلکه روی در قسمت تاج سرویس خواب و تختخواب نیز انجام میشود.

برای توضیحات بیشتر در رابطه با مدل های مختلف  چندین مثال و توضیحات اختصاصی آماده کردیم که ادامه مشاهده میکنید...

لمسه در مبل راحتی

لمسه دوزی در مبل راحتی با باقی مبل ها متفاوت میباشد. در مبل راحتی  لمسه دوزی فقط برای  این است که فقط برای زیبایی و ظرافت بخشیدن به قسمت کوچکی از مبل است و عموماً بیشتر مبل ساده و بدون لمسه می­‌باشد. لمسه کاری مبل راحتی اصولا فاقد دکمه و یا با دکمه های ریز انجام می­‌شود که با این کار زیبا و زینت محصول حفظ می­شود.

توجه داشته باشید اگر به دنبال خرید مبل راحتی ارزان هستید ، مبلی انتخاب کنید که لمسه دوزی نداشته باشد  زیرا لمسه دوزی به دلیل وقت گیر بودن تأثیر مستقیمی بر روی بالا بردن قیمت مبل دارد.

لمسه در مبل استیل یا مبل سلطنتی 

لمسه کوبی مبل استیل دقیقا مانند مبلمان راحتی با دقت زیادی انجام میشود . در مبل استیل یا  مبلمان سلطنتی شما در قسمت نشمین گاه لمسه کوبی نمیکنید چون  اصولا این  کار در قسمت تکیه گاه و یا زیر دسته مبل ها و یا پشتی صندلی میزناهار خوری انجام می پذیرد .

لمسه دوزی در مبل چستر

اما مهم ترین و کاربردی ترین مدل مبلمان که حدود 80 درصد این مدل لمسه دوزی میشوند ، این مدل مبل چستر میباشد. این نوع طراحی تولید کننده  را اجبار به صرف زمان زیادی برای انجام این کار می­کند.لمسه دوزی برای مبلمان چستر اکثرا بدون دکمه میباشد ولی برای زیبایی و زینت کار میتوان که دکمه نیز استفاده کرد.

 

با لمسه دوزی ،شما باعث میشوید که مبلمان یا دکوراسیون خانه شما زیبا و دلنشین شود ولی توجه کنید که برای لمسه کوبی باید حتما از پارچه ی مبل یا چرم با کیفیت استغاده کنید و بخاطر وقت گیر بودن لمسه حتما توسط افرادی باید انجام شود که مهاذت کافی برای انجام این کار را داشته باشند . 

منبع: نمامبل بلاگ

۵ / ۵.۰ (از مجموع ۲ رای)
برچسب‌ها :
دیدگاه شما
user