انواع مبلمان در فنکشویی منزل

انواع مبلمان در فنکشویی منزل | نمامبل بلاگ

مبل در زندگی امروز نقش مهمی در خانه هرکسی دارد.

در دنیای امروز مبلمان بخاطر ویژگی های خاص خود، یکی از ضروریات مهم زندگی محسوب میشود.

انواع مبلمان

اگر بخواهیم از معروف ترین و پروفروش ترین نوع های مبلمان صحبت کنیم میتوانیم به مبل راحتی ،مبل کلاسیک ، مبل استیل ، مبل ال و... اشاره کنیم.

مبل راحتی

اول از همه به سراغ مبل راحتی میرویم :

برخلاف باقی نوع های مبل که بخش عمده آن را چوب تشکیل میدهد  در مبل راحتی بخش عمده ی این نوع را پارچه تشکیل میدهد.در این نوع دسته تیکه گاه ها پارچه ای میباشد پایه های مبل راحتی عمدتا چوبی ولی در عین حال برای ظرافت و زیبایی کار اخیرا از پایه های فلزی نیز استفاده میشود. این نوع مبل در دسته مبل ارزان قیمت نیز قرار گرفته است یعنی نسبت به بقیه نوع های مبل جزو ارزان قیمت ها میباشد.

شما در هنگام خرید مبل راحتی ،اگر به دنبال خرید مبل راحتی ارزان هستید ،باید بفکر کیفیت کار و  ابعاد خانه خود نیز باشید.

 مدل استیل

مبل استیل که مبل سلطنتی نیز معروف میباشد ،از پرفروش ترین محصولی هست که رقابت سختی با باقیه مدل ها دارد.

این مدل اصولا در خانه های بزرگ استفاده میشود و همونطور که قبلا هم گفته بودم این مدل ،تنها تفاوت ظاهری آن با مبل راحتی در این مورد بود که  برخلاف بقیه مدل ها مبل استیل ، مبل راحتی را عمدتا پارچه تشکیل داده است . در واقع زیبایی مبل استیل ،نقش و نگار های آن میباشد ، یعنی در زمان خرید مبل استیل شما جذب منبت کاری آن میشوید.

از جمله خصوصیات بارز مبل استیل، نمایی کاملا منبت کاری شده بر روی چوب راش و گردو است. این هنر که عمدتا هنر دست میباشد ،زیر دست منبت کاران زبده و زبردست در قالب نقوش هندسی ،گل یا بوته دیده میشود.این ویژگی باعث شده تا قیمت مبل استیل بالاتر از سایر انواع مبلمان باشد. این مبل عموما کاربرد پذیرایی دارد و در اتاق پذیرایی چیده می‌شود.

مبلمان سلطنتی وزن سنگینی دارند. دلیل این وزن بالا استفاده از چوب طبیعی در ساخت اسکلت و بدنه این مبل ها می باشد. هر چه جنس چوب به کار رفته در مبل استیل بهتر و محکم تر باشد دوام و طول عمر مبل ساخته شده بالاتر خواهد بود.

برای خرید مبل استیل در تهران شما میتوانید به بازار های مبل تهران مراجعه کنید 

 

مبل چند بخشی (ال & یو)

اگرچه مبل ال یا مبل یو ،زیر مجموعه ای از مبل راحتی میباشد ولی شکل و شمایل به خصوص خود را دارا میباشد و این دو مدل  در بازار موجود میباشد.

این نوع مبل از چند قسمت تشکیل شده است که بسته به مدل، تعداد تیکه ها متفاوت خواهد بود.

مزیت اصلی این مبل چند بخشی ، قابل انعطاف بودن آن است یعنی بسته به اندازه و ابعاد خانه شما قابل تغییر میباشد که همین مورد باعث شده که مبل ال ،برای منازل کوچک محبوب باشد.

 

مبل کلاسیک

مبل کلاسیک ترکیبی از مبل راحتی و مبل استیل میباشد.این به بدان معنا میباشد که در حالی که راحتی میباشد ولی دارای نقش و نگاره ها به وسیله منبت تراشیده میشوند. این مدل مبل، به لحاظ قیمت میان این دو مدل  قرار می‌گیرد.

مبل کلاسیک نسبت به مبل استیل، منبت کاری کمتری دارد و ساده تر است ولی خصوصیات یک مبل راحتی را نیز داراست.اویژگی اصلی این مدل به جهت عریض بودن و تاج دار بودن کاناپه ها همانند مبل استیل، بیشتر در منازل بزرگ جلوه‌گر خواهد بود.

مبل تخت خواب شو 

یکی از انواع مبلمان راحتی ، مبل تختخواب‌شو است که دارای خصوصیات زیادی است در این مقاله  شما با مبل تختخواب‌شو و مزایای آن آشنا میشوید.

مبلمان تختخواب‌شو جزو زیر دسته های مبل‌های راحتی قرار می‌گیرند که دارای پایه‌های کوتاه، دسته‌های پهن و نشیمنگاه نرمی هستند.مبل تختخواب شو از اندازه‌های مختلفی برخوردار هستند. یکی از انواع آن تک‌نفره است یعنی هم مبل و هم تخت آن تنها برای یک نفر مورداستفاده قرار می‌گیرد . و همچنین دو نفره نیز موجود میباشد.

مبل‌های تختخواب شو  ، برای خانه‌های کوچک بسیار کاربردی  هم هستند.همچنین در خانه‌هایی است که اتاق میهمان ندارند این نوع مبل جایگزین خوبی میباشد.

خرید مبل تخت خواب شو ارزان یکی از دغدغه هایی است که اکثرا با اون مواجهه هستن ،بخاطر مکانیزم بودن این مدل تقریبا قیمت بالایی دارند.

مبل چستر

مبل چستر ریشه در فرهنگ غرب دارد اما این روزها در دکوراسیون های کلاسیک به خوبی توانسته است جایگاه خود را پیدا کند.یک کاناپه راحت می باشد که با استفاده از دکمه های مشخصی لمسه کاری شده است و همین ویژگی این نوع مدل را منحصر به فرد کرده است.

منبع: نمامبل بلاگ

۵ / ۵.۰ (از مجموع ۲ رای)
برچسب‌ها :
دیدگاه شما
user